Havuz Bakımı

Havuz Bakımı

Kış aylarında kullanılmayan havuzların, atıklardan arındırılması, yosunlardan temizlenmesi gereklidir.
Havuzlar bakımları özenle yapılması gereken alanlardır. Uzun süreli ve çok kişi tarafından kullanılması, mikroplardan arındırılması ve hastalıkların önlenmesi açısından büyük önem taşır.
Kimyasal denge, havuzların yüzülebilir olması için önemli faktördür. Yazlık havuz bakımı nasıl yapılır konusunda, özellikle ortak kullanıma açık havuzların; sabah-öğle ve akşam bakımları aksatılmadan yapılmalıdır. Ayrıca günlük ve haftalık bakımları, temizlikleri de düzenli olarak sağlanmalı, kimyasal denge ideal seviyede sağlanmalıdır.
Yazlık havuz bakımları ile doyasıya tatil keyfi
Havuzların temiz, berrak ve sağlıklı olması için, günlük kullanıma açmadan önce temel bakımının yapılması önceliklidir. Kimyasal dengesi sağlanmalı ve kir-toz-partiküller veya yabancı maddelerden arındırarak, temizlemek gereklidir. Günün belirli saatlerinde havuz suyundan tahlilleri yapılmalıdır.
Tahlil sonuçlarına göre kimyasallar kullanılarak, berrak ve steril hale getirilmelidir. Su yüzeyinde kir oluşumu, yağ veya tortu görünümü, renk oluşumu, su bulanıklığı var ise ilave kimyasallar mutlaka kullanılmalıdır.
Havuz suyu dengesini sağlayan PH değeri, ideal seviyede sağlanmalıdır. PH değeri ideal seviyede iken klor kullanılmalıdır. Yazlık havuzlarda ideal PH değeri; 7.2 ile 7.4 aralığında olmalıdır. Klor oranının da ideal oranda kalması için daha yüksek Ph kullanılmamalıdır.
Yazlık havuzlarda bakım nasıl yapılır konusunda; havuz zeminin iyi arındırılması gerektiği bilinmelidir. Site havuzları veya ortak kullanıma açık havuzlarda tüm ölçümler, günde 3 defa yapılmalıdır.

Her Mevsim Koşullarında Nitelikli Havuz Bakım İşlemleri
Havuzun hasar gören kısımlarının ve çeşitli tesisat kısımlarının bakımı, her mevsim koşulunda farklı olmaktadır. Bu yüzden havuz konusun da bilgili kişilerden destek alınarak, çok nitelikli bakımlar sağlanmaktadır. Yazın sürekli olarak kullanılan havuz yapısının bakım işlemlerinde değinilen detaylar;

  • Havuzun dip zeminin temizliği,
  • Kaliteli ekipmanlar ile su yüzeyindeki kirliliğin çekilmesi,
  • Havuza doldurulan suyun içinde vakumlu makine ile temizlik,
  • Havuz filtrelerinin bakımı,
  • Havuzların hasarlı- sızıntı veren alanlarının kontrolü ve onarımı olmaktadır.
  • Yaz mevsimlerinde sık olarak bakım işlemi, sağlıklı kullanım için gereklidir. Bunun yanı sıra kış mevsim koşullarında ki bakım uygulaması;
  • Su haznesinin vakum makinesiyle temizliği,
  • Elektrik tesisatının bakımı,
  • Su boşaltma filtresinin bakımı,
  • Dip, kenar ve su üzerindeki yosunsu tabakanın temizliği yapılmaktadır.

Bakım için Gerekli Malzemeler Nelerdir?
Havuzlar, sık kullanım ve hava koşulları nedenlerine bağlı olarak hijyen artısını kaybetmektedir. Bundan dolayı bakım işlemlerinin düzenli ve periyodik olarak yapılması gerekmektedir. Bakım için gerekli malzemeler nelerdir? Vakumlu makine, dip ve yan plakalar için çeşitli fırçalar, su yüzeyi için temizleme robotları gibi vb. ekipmanlar olmaktadır.

Bu Ekipmanlar ile havuz temizlik bakımı yapılmaktadır. Aynı zamanda havuz tesisatı ve havuz yapısının onarımı için gerekli malzeme grupları profesyonel destek sahalarının ekipmanlarını kapsamaktadır.

Detaylı Havuz Bakımı
Farklı yapılarda tasarlanan havuzların çok farklı kısımların da hasarlar oluşmaktadır. Bunun için teknik bilgiler doğrultusunda detaylı ve kapsamlı onarım işlemleri yapılmaktadır.

Çok amaçlı olarak kullanılan ya da süs olarak tasarlanan havuz bakımı uygulamasın da profesyonellik önemli olmaktadır. Tüm havuz ayrıntıları ele alınarak, kusursuz bakım çalışması yapılmaktadır. Havuzların her bir tesisat teçhizatı kaliteli uygulamalar ile onarılmaktadır.

Havuz Bakım Onarım için Profesyonel Destek
Havuz inşası, bakımı ve onarım işlemleri çerçevesinde kurumsallıkla hizmet veren firmamızdan destek alabilirsiniz. Memnuniyet çerçevesinde havuz yapılarının iç ve dış bakım çalışmalarını üstlenen firmamız, yıllardır hizmetinizdedir.

Bu konularda profesyonel destek almak isterseniz, firmamız ile irtibata geçebilirsiniz. Bu alanda profesyonel çalışma ustalarıyla hizmet veren firmamızı arayarak, havuz bakım onarım işlemlerinden faydalanabilirsiniz. 7/24 havuz yapıları için profesyonel ve güvenilir destek sağlayan firmamız, her hizmetini hesaplı fiyatlarla gerçekleştirmektedir.

Firmamız bağlantı araçları üzerinden bizlerle iletişime geçerek, en iyi hizmeti alabilirsiniz. Bakım ve onarım alanında öncü bir firma olarak sizlere hizmet vermekteyiz.